Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerczowie

Kalendarium

Wtorek, 2024-06-18

Imieniny: Elżbiety, Marka

Zastępstwa

Święto Niepodległości - 2023

Każdego roku, 11 listopada, Polska obchodzi bardzo ważne święto – Święto Niepodległości. To dzień, w którym przypominamy sobie o wyjątkowym momencie w historii Polski, kiedy po 123 latach niewoli, odzyskaliśmy naszą niezależność. Dziś obchodzimy 105 rocznicę tego wydarzenia.

W naszej szkole również obchodziliśmy uroczyście to święto. Uczniowie klasy IV i V pod opieką pani Iwony Kobieli przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny o tym jak nasz kraj odzyskał niepodległość i dlaczego to jest takie ważne święto.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu" więc uroczysty apel rozpoczął się o 11.11 odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego.  Uczniowie swoim występem przypomnieli wszystkim że niepodległość to nie tylko przywilej ale również obowiązek. To nasza wspólna odpowiedzialność za dobro Polski i Polaków. Święto niepodległości to symboliczny moment jednoczący wszystkich Polaków To okazja do wyrażenia miłości do ojczyzny, dumy z naszego dziedzictwa i patriotyzmu. 

Podczas występu było wiele emocji  od smutku, przez radość  po wzruszenie kiedy to na scenie pojawiła się polska flaga jako symbol niepodległości i istnienia państwa polskiego. Dziękujemy za piękną lekcję historii i wychowania obywatelskiego.

  •                Witamy na stronie naszej szkoły                Witamy na stronie naszej szkoły               Witamy na stronie naszej szkoły                  Witamy na stronie naszej szkoły 

     
     
Title