Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerczowie

Kalendarium

Poniedziałek, 2024-03-04

Imieniny: Adrianny, Kazimierza

Zastępstwa

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 17 listopada 2023 odbyła się w naszej szkole 13. edycja akcji Światowego Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, która zachęcała do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była też doskonałą okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli dali przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami było dwoje uczniów klasy piątej, którzy utworzyli szkolny Patrol Egzaminacyjny. Patrol zaopatrzony w losy i przepytywał swoich kolegów oraz dorosłych.
Każda z pytanych osób, która odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tytuł ten w naszej szkole uzyskało 84 % uczniów klasy 3, 4 i 5.
Gratulujemy.
  •                Witamy na stronie naszej szkoły                Witamy na stronie naszej szkoły               Witamy na stronie naszej szkoły                  Witamy na stronie naszej szkoły 

     
     
Title