Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerczowie

Kalendarium

Poniedziałek, 2024-03-04

Imieniny: Adrianny, Kazimierza

Zastępstwa

"Bombkowa wycieczka" - 7 grudnia 2023

*

Okres przedświąteczny to idealny czas na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych. Dlatego uczniowie ze naszej szkoły udali się dnia 7 grudnia do Krośnic do firmy „Szklany Świat”, czyli do miejsca, gdzie powstają prawdziwe, szklane bombki.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się proces produkcyjny szklanych ozdób. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda cały proces wytwórczy – od szklanej rurki, którą trzeba rozgrzać, wydmuchać i odpowiednio wygiąć, po srebrzenie i malowanie – a wszystko oczywiście ręcznie.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek. Każdy własnoręcznie ozdabiał swoją bombkę brokatem według własnego pomysłu i uznania.  Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały  bombki, które wcześniej same ozdabiały, a także dużą bombkę z własnym imieniem. Odwiedziliśmy również pobliski sklep, w którym mogliśmy zakupić bombki wyprodukowane w tejże fabryce.  Największym zainteresowaniem cieszyły się bombki w kształcie „małego Fiata”.

  •                Witamy na stronie naszej szkoły                Witamy na stronie naszej szkoły               Witamy na stronie naszej szkoły                  Witamy na stronie naszej szkoły 

     
     
Title