Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerczowie

Kalendarium

Poniedziałek, 2024-03-04

Imieniny: Adrianny, Kazimierza

Zastępstwa

Projekt e-twinning "My Green World"

Uczniowie z klas IV i V  przystąpili do międzynarodowego projektu e-twinning o nazwie ”My Green World”.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerczowie, zarówno szkoła jaki i przedszkole, należy do grona 635 szkół e-twinning różnego etapu edukacyjnego województwa opolskiego. Szkoły te realizują projekty krajowe bądź międzynarodowe oparte na wzajemnej współpracy. Uczestnictwo uczniów w projekcie "My Green World" ma nie tylko na celu uwrażliwienie uczniów na piękno natury ale także pokazanie, że są inne sposoby na spędzanie wolnego czasu, z dala od elektroniki i gier komputerowych. Udział w projekcie to także okazja na podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim zarówno w mowie jak i w piśmie. Realizowany przez nas projekt będzie trwał aż do maja i w każdym miesiącu  uczniowie będą mieli do wykonania inne aktywności. Ponieważ jest to projekt międzynarodowy, poza uczniami naszej szkoły biorą w nim udział także uczniowie z Włoch, Rumunii oraz Turcji. Liczymy więc nie tylko na osiągnięcie zaplanowanych celów ale również na wspaniałą przygodę.

 

 

 

   

 
 

Book Story

https://online.fliphtml5.com/nxsgt/xitw/ 

 

Książka powstała dzięki współpracy uczniów wszystkich szkół uczestniczących w projekcie "My Green World" z okazji Światowego Dnia Gleby obchodzonego 5 grudnia.

Tworzymy Logo projektu

Uczniowie tworzyli Logo naszego projektu, a następie poprzez głosowanie wybraliśmy jeden, który weźmie udział w głosowaniu ogólnoprojektowym na najładniejsze Logo.

 

 

 

 

 

Tworzymy poster o naszym projekcje.

Uczniowie tworzyli poster dotyczący naszego projektu a następie poprzez głosowanie wybraliśmy jeden, który weźmie udział w głosowaniu ogólnoprojektowym na najładniejszy poster.

 

 

Nasza Załoga - Our Crew

Każdy z uczestników projektu wykonał awatar i powstało wspólne zdjęcie.

  

 
 

Kilka słów o sobie

 W ramach projektu uczniowie mieli zrobić krótki film o sobie. Wszyscy uczniowie wywiązali się z tego zadania doskonale, poznali tajniki narzędzi do tworzenia takich filmów. Warto zobaczyć efekty ich samodzielnej pracy.

 

International calendar 2024

W styczniu uczniowie wykonali prace plastyczne pt. "My dream world" do międzynarodowego kalendarza 2024.

New Year and New friends

W styczniu uczniowie wykonali prace plastyczne pt. "New Year, New Friends".

  •                Witamy na stronie naszej szkoły                Witamy na stronie naszej szkoły               Witamy na stronie naszej szkoły                  Witamy na stronie naszej szkoły 

     
     
Title